Ukliďme Česko „trochu jinak“

13. 04. 2024

Na středu 10. dubna jsme měli naplánovanou, velmi důležitou, každoročně konající se akci s názvem Ukliďme Česko. Plánovali jsme úklid krásného Olomouckého parku a aktivity, zaměřující se na třízení odpadu.

Bohužel nám počasí v tento den ale vůbec nepřálo. Pršelo a bylo velmi chladno. Proto jsme se rozhodli úklid zrušit, ale aktivity ponechat. Přesunuli jsme se s našimi žáky do tělocvičny, kde jsme si povídali o tom, co třídíme, kam třídíme a co naopak do jednotlivých kontejnerů nepatří. Žáci byli rozděleni do skupin, dle barvy kontejnerů – čtyři pedagogové měli na sobě barvy jednotlivých kontejnerů. Žáci měli nejprve představit „svůj“ kontejner, říct, co do něj patří a co do něj nepatří a jakou má barvu. Poté jsme přišli k hromadě odpadků a na pokyn pana učitele Davida jsme v družstvech měli po jednom sbírat odpadky daných materiálů. Poslední disciplínou bylo, poskládat z naší hromádky odpadků co nejvyšší a stabilní věž.

Dopoledne v tělocvičně jsme si velmi užili. Bylo to velmi přínosné, zábavné, poučné. Mnohé jsme si zopakovali, novému se naučili. Mrzí nás, že jsme v tento den nemohli přispět úklidem naší krajině. To ovšem nemění nic na tom, že můžeme uklízet po celý rok a hlavně nepohazovat žádné odpadky kolem sebe, chovat se šetrně k přírodě, chránit prostředí ve kterém žijeme.

Děkujeme hlavním organizátorům akce a budeme se těšit na příští rok, snad už někde venku.

Autorka článku: Lenka Zbořilová

Autorka fotografií: Kristina Nesvadbová, Dis.