V praxích to jede!

21. 11. 2018

Ve třídách II./1 a II./2 Praktické školy dvouleté se v praktických činnostech pořád něco děje. Od začátku školního roku až do tohoto předvánočního času máme napilno.

Příprava pokrmů:

Od začátku školního roku se věnujeme přípravám pokrmů nejrůznějších druhů. V září jsme se věnovali konzervaci a sterilaci potravin. Zavařovali jsme ovoce a zeleninu a vyzkoušeli si také přípravu marmelád. Říjen patřil dietnímu stravování, kde součástí tématu byla i návštěva vegetariánského Greenbaru. Tady jsme měli možnost ochutnat něco od „profíků“. Nyní se věnujeme moučníkům a cukrářským výrobkům a v prosinci nás čeká vánoční pečení. Součástí výuky je také etiketa, kde se učíme zásadám stolování a slušnému chování ve společnosti.

Ruční práce:

V obou třídách jsme od září pracovali především na školním pozemku, kde jsme se starali o zeleň, záhony a spadané listí. K našim činnostem patří i úklidové práce v areálu školy, praní a žehlení. S třídou II./1 jsme navštívili hobby market Baumax, kde jsme si společně ukázali a vyzkoušeli širokou nabídku nářadí a materiálů, které nám slouží na zahradě, v dílně či domácnosti. V obou třídách jsme se začátkem října vrhli také na výrobky na prodejní Vánoční výstavu. Výstava se uskuteční dne 20.12.2018, jako součást Vánoční besídky naší školy. Tímto Vás všechny srdečně zveme. Na seznamu toho máme celkem hodně a v dílnách máme pořád na čem pracovat, abychom do Vánoc vše stihli. Těšíme se na Vás.

 Autor článku: Mgr. Jan Zorád

Autorka fotografií: Veronika Špičáková