Výlet do ZOO

24. 09. 2020

Měsíc září nám prozatím dopřává spoustu slunečných a teplých dnů, které se snažíme trávit nejen ve školních lavicích, ale také venku. Počasí nám přálo i v pátek 18. 9., kdy se třídy I.A a III.B vydaly na výlet do olomoucké ZOO.

Od rána panovala dobrá nálada a všichni jsme se těšili, jaká zvířátka uvidíme. Na Svatý Kopeček jsme jeli autobusem. Tam už na děti čekalo milé překvapení. Na svou bývalou třídu III.B se přijela podívat paní učitelka Zdenička Molinari i s malým synem Bertíkem. Děti měly radost, a dokonce si povozily i kočárek. V devět hodin se nám otevřely brány ZOO a my se vydali poznávat spoustu známých, ale i neznámých zvířátek. Viděli jsme tygry, žirafy, velbloudy. Žáci byli odvážní a nebáli se chodit ani mezi klokany a opicemi. V půlce cesty jsme se posilnili svačinkou. Poté se dokonce pár odvážlivců rozhodlo vyjít na rozhlednu, ze které měli ZOO a Olomouc jako na dlani.

Po skončení prohlídky jsme zpátky do Olomouce odjeli autobusem a z hlavního nádraží se pěšky prošli do školy, kde na nás čekal oběd. Věřím, že jsme si všichni výlet užili a brzy se zase někam podíváme. Dalšímu dobrodružství třikrát zdar, zdar, zdar!

Autorka příspěvku a fotografií: Mgr. Petra Jarošová