Výlet na jižní Moravu

30. 05. 2017

Blíží se nám konec školního roku, počasí přímo vybízí k venkovním aktivitám a tak jsme si pro žáky naší Praktické školy přichystali překvapení v podobě dvoudenního výletu. Za cíl jsme si vybrali jižní Moravu.

První den jsme si užívali krás Lednicko-Valtického areálu, kde jsme absolvovali prohlídku zámku, vyjížďku na lodi po Zámecké Dyji, výstup na Minaret a procházku nádherným parkem, spojenou s piknikem.

Navečer, když jsme již byli ubytováni v malebné obci Dolní Dunajovice a měli jsme za sebou výtečnou večeři, vydali jsme se ještě zahrát si bowling.

Druhý den nás čekala cesta do Brna, do vědecko-zábavného parku VIDA. Tady jsme strávili celé dopoledne nad spoustou hlavolamů a zábavných expozic, které nám osvětlily některé fyzikální a chemické jevy pomocí praktických a vtipných ukázek.

Pak už nás čekal pouze oběd a cesta zpátky do Olomouce. Počasí nám vyšlo jako na objednávku a z programu celého dvoudenního výletu byli žáci nadšení. Pro některé to byla vůbec první akce tohoto typu, které se zúčastnili.

A podle reakcí žáků i rodičů máme důvod si myslet, že se nám opět něco podařilo, protože byli nadmíru spokojení.

Fotografie z akce naleznete ve Fotogalerii.

Autor příspěvku: Mgr. Gabriela Budínová