Výprava za konikleci

24. 03. 2022

Tak, je to tady! Zima skončila a jaro se hlásí o slovo. A mimo jiné se to pozná i podle toho, že ve Strejčkově lomu u Grygova začaly kvést koniklece. A to si přeci nemůžeme nechat ujít!

Takže plánujeme velkou výpravu. Zkombinujeme učení v přírodě se zábavou
a dobrodružstvím. Cesta vlakem, práce s mapou, oči na stopkách a hledání anglických slovíček a hlavně pořádná porce turistiky.

Po příjezdu do Grygova jsme naši akci zahájili procházkou v přírodní rezervaci Království, kde jsme se seznámili s léčivým zázrakem přírody – medvědím česnekem. Pak jsme pokračovali dále po naučné stezce k přírodní památce s názvem „U Strejčkova lomu“. Jedná se o chráněné území, které je známé tím, že zde hojně roste vzácný koniklec velkokvětý, který patří na seznam přísně chráněných druhů rostlin.

Svačinka pod jasnou oblohou, sluníčko hřející do tváří, trocha odpočinku a pak už vyrážíme na cestu do Olomouce. Nezapomínáme plnit úkoly v pracovním listu, koukáme kolem sebe. Kdo bude nejúspěšnější? Mezi poli, loukami a rybníky, přes mosty i pod nimi jsme doputovali zpět do Olomouce a k naší škole. A že to byl pořádný výšlap – přes 16 kilometrů v krásné, jarem vonící přírodě. Přicházíme právě včas na zasloužený oběd.

Azurově modrá obloha bez mráčku, slunce nad hlavou, zpěv ptáků a jaro ve vzduchu, to vše se postaralo o skvělou náladu všech členů naší výpravy. Po čertech vydařený výlet. Prý už mám naplánovat další výpravu. 😊 Tak uvidíme…

 

Autor textu: Mgr. Gabriela Budínová

Autor fotografií: Mgr. Gabriela Budínová

Překlad do znakového jazyka