Závěrečné zkoušky žáků praktické školy dvouleté

24. 06. 2019

Tak a je to tady! Už nadešel ten velký okamžik – přišel čas ukázat, co jsme se za celou tu dobu v naší praktické škole naučili!

Dny 12. a 20. 6. 2019 byly stanoveny jako dny konání závěrečných zkoušek. Naši žáci konají zkoušky z předmětu Výživa a příprava pokrmů. Zkoušky jsou rozděleny do dvou dnů, protože žáci musejí předvést, čemu se naučili a jakých pokroků dosáhli v tomto oboru nejen v oblasti teoretické, ale také v oblasti praktické. Losováním si každý žák vybere tu svou otázku a po krátké přípravě už se jde „na věc“.

K tomu, aby měly žákyně šťastnou ruku při výběru otázky, jim pomáhal velký zelený čtyřlístek. A že svou úlohu splnil, bylo jasné, protože všechny žákyně se jak s teoretickými otázkami, tak s praktickou přípravou pokrmu v kuchyňce, popraly se ctí a s grácií. Součástí zkoušky bylo také vytvoření slavnostního prostírání tabule.

Členové zkušební komise měli pak velmi milou povinnost všechny připravené pokrmy ochutnat a zhodnotit. Práce to je zodpovědná, nicméně v tomto případě byla poměrně snadná. Připravené pokrmy byly velmi chutné a krásně naaranžované, takže nám bylo jasné, že žákyně tuto „zkoušku dospělosti“ zvládly bez větších problémů.

Poslední příjemnou tečkou za těmito náročnými dny bylo pak slavnostní předávání vysvědčení o závěrečné zkoušce, kterého se účastnili i rodiče žákyň. A bylo na nich vidět nejen dojetí, ale i hrdost z toho, co jejich děti dokázaly.

Pojďte se s námi i Vy podívat do fotogalerie na to, jak to celé probíhalo.

 

Autorka příspěvku: Mgr. Gabriela Budínová

Autoři fotografií: Mgr. Gabriela Budínová, Mgr. Jan Zorád