Zimní škola v přírodě základní školy 2020

24. 02. 2020

A je to! Zimní škola v přírodě s lyžařským výcvikem je za námi a my jsme si to opět užívali plnými doušky. Někteří jsme již byli zkušenými lyžaři a na svahu v Hynčicích pod Sušinou jsme jen zdokonalovali své dovednosti, ale někteří jsme stáli na lyžích úplně poprvé. A za jediný týden jsme se naučili nejen dělat na svahu krásné obloučky, ale také jsme společně hledali nejlepší taktiku, jak co nejrychleji obouvat lyžáky, nasazovat lyže, zvedat se po pádu opět na nohy, a také jak úspěšně vyjet na vleku a nespadnout.

Bylo nám spolu moc dobře. A když nám náhodou nepřálo počasí, nenechali jsme si pokazit náladu. Vydali jsme se na výlet a cukrárna ve Starém Městě byla příjemnou odměnou za naše lyžařské výkony. Domů jsme se vraceli s krásnými zážitky a vírou, že příští rok opět vyrazíme na hory. Pojedeš příští rok s námi?

 

Zimní škola v přírodě z pohledu dětí – autorka Johana Borunská

V sobotu ráno jsme přijeli do školy. Dětí bylo dohromady 18. Měli jsme dvě auta. Menší děti jely modrým autem a větší děti jely bílým autem. Jeli jsme do Hynčic pod Sušinou a ubytovali jsme se v Penzionu Pod Zvonem. Večer jsme se rozdělili na 3 týmy. Prvním tým se jmenoval Lvíčci, u nich byl velitel Kuba, druhý tým se jmenoval Roblox, velitel byl Jirka a třetí tým se jmenoval Fornite a vedla ho Nela. Každý večer jsme hráli hry a soutěže. Mě nejvíc bavilo lyžování a hra, při které jsme chodili a hledali svíčky, které nás dovedly k domečku, ve kterém byla odměna. Lyžovali jsme 2x denně. Jen jednou jsme nelyžovali, protože pršelo a hrozně moc foukalo. Poslední den svítilo sluníčko. Ve středu byl karneval a ve čtvrtek vyhlášení vítězného týmu. Na prvním místě byl Roblox, na druhém Lvíčci a na třetím Fornite.

Autorky článku: Mgr. Eliška Michalíková, Mgr. Kateřina Motáková

Autorka fotografií: Lenka Látalová

Zimní škola v přírodě