ZÚM

20. 03. 2018

Pod těmito třemi písmeny se skrývá fotografická soutěž žáků naší praktické školy, která byla slavnostně zahájena v pondělí 12. března 2018. Záštitu nad soutěží převzal známý fotograf Lukáš Navara. Stal se nejen tváří naší soutěže, ale je také členem poroty, která bude fotografie hodnotit a především uspořádal workshop pro vybranou skupinku našich žáků.

Soutěž podpořila také ředitelka naší školy paní Martina Michalíková. Zúčastnila se osobně zahájení a příjemnými slovy povzbudila soutěžící

Následoval workshop. Po krátkém úvodu, kdy se Lukáš ptal, kdo fotí fotoaparátem a kdo fotí na mobilní telefon, začala hodina praktického nácviku fotografování. Žáci se dozvěděli, jak své fotky mohou vylepšit. Dozvěděli se, jakým způsobem se přes fotoaparát dívat na focený objekt, jak důležité je při focení světlo a co dělat, aby  fotografie nebyly rozmazané. Žáci fotografovali portréty i skupinové fotografie na schodiště a v dalších prostorách školy. Velké okno  poskytlo dostatek světla a postupně byli do snažení vtaženi všichni účastníci workshopu. Atmosféra se uvolnila a  žáci začali Lukášovi klást všetečné otázky. Žádnou z nich nebyl zaskočen. Každý si na závěr mohli odnést pár důležitých rad, které mu při focení pomohou.

  • O tom,co chceš vyfotit přemýšlej.
  • Vnímej světlo, které dopadá na to, co fotíš.
  • Buď opatrný při sdílení svých soukromých fotografií.

V nejbližších dnech čeká naše žáky fotografování v ulicích města a v pondělí 26. 3. 2018
pak slavností otevření výstavy a vyhodnocení soutěže.

Ceny do soutěže na přímluvu pana Navary laskavě věnovala firma Olympus. Děkujeme!

Autorka příspěvku: Mgr. Marcela Štolcarová